NOMINACE NA NEJLEPŠÍ SPORTOVCE ROKU 2020
23.02.2021
Nominováni jsou sportovci v kategoriích: žáci a žačky, junioři a juniorky, muži a ženy, nejlepší kolektiv, trenér, Osobnost sportu, Krajánek a sportovní akce roku. Původní termín vyhlášení ankety byl stanoven na 15. února, ale vzhledem k stávajícím opatřením v souvislosti s Covid-19, kdy je značným způsobem omezeno shromažďování lidí, rozhodl Výkonný výbor OS ČUS Jeseník o odložení termínu na 14. dubna (předběžně).
Kategorie žáci:
- Jan Balcárek, FORCE TEAM Jeseník, cyklistika
- Tomáš Cenek, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
- Lukáš Látka, Bikrosklub Jeseník, BMX (bikros)
- Jakub Uhřík, FK Jeseník, fotbal
Kategorie žačky:
- Anna Kofroňová, La Pirouette Jeseník, moderní gymnastika
- Ema Kouřilová, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
- Bára Macurová, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
- Šarlota Staňová, FORCE TEAM Jeseník, cyklistika
Kategorie junioři:
- Radek Hřebíček, Bikrosklub Jeseník, MTB tým Cycology bike culture, bikros
- Marek Juřík, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
- Jakub Strouhal, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
- Benjamín Vrbovský, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích, běh do vrchu
Kategorie juniorky:
- Jolanta Byrtus, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
Kategorie muži:
- Adam Fellner, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
- Vladimír Kozlovský, Fenix Ski Team Jeseník, běh na lyžích
- Jan Pechoušek, Fenix Ski Teamu Jeseník, běh na lyžích
- Matyaš Strupek, Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, biketeam, cyklistika
Kategorie ženy:
- Eliška Bartůňková, Bikrosklub Jeseník, bikros a downhill
- Lucie Ditmarová, Team Jeseník, extrémní závody v horách
Kolektivy:
- Dynamo Javorník, družstvo starších přípravek, fotbal
- Dynamo Javorník, družstvo mladších žáků, fotbal
- Fenix Ski Team Jeseník, smíšené družstvo starších žáků, běžecké lyžování
- Fenix Ski Team Jeseník, smíšené družstvo dospělých, běžecké lyžování
- Tělovýchovná jednota Zlaté Hory, biketeam, cyklistika
Kategorie trenér:
- Rostislav Sedláček, Fenix Ski Team Jeseník, běžecké lyžování
- Ondřej Zykmund, Dynamo Javorník, fotbal
Osobnost sportu:
- Roman Peštuka, Fenix Ski Team Jeseník
- František Svačina, Česká Ves
Kategorie krajánek: (sportovci pocházející z našeho okresu působící v současné době ve sportovních klubech mimo náš region)
- bratři Adam a Miloš Pudilovi, SK Slávie Praha, odchovanci FC Tatran Supíkovice, fotbal
- Jakub Řezníček, HOT 05 Hohenstein Ernstthal, odchovanec FK Jeseník, fotbal a futsal
Sportovní akce roku:
- Křížová stezka 2020, Zlaté Hory