OCENĚNÍ ÚČASTNÍKŮ SENZAČNIHO BĚHU 2020

21.07.2020

V Centru společných aktivit dnes proběhlo slavnostní vyhlášení již 2. segmentu běžecké akce senZAČNI BĚH 2020. V průběhu celého června se mohla široká veřejnost zapojit do soutěžení v chůzi nebo běhu na stanovené trase. Ta vedla tentokrát z Jeseníku na Bobrovník. Ceny předávala starostka města Zdeňka Blišťanová s Petrem Kubíčkem, vedoucím oddělení strategického rozvoje.

„Start byl u Technických služeb Jeseník, které taktéž přispěly odměnami pro účastníky soutěže. Trať pokračovala podél ulice Otakara Březiny, kde se u Minipivovaru Jeseník napojila na cyklotrasu, kterou soutěžící opustil až v cíli, v areálu Bobrovník,“ uvedl Petr Kubíček, hlavní iniciátor akce. Jak dále poznamenal, daný úsek absolvovalo 44 zájemců a řada z nich si to vyzkoušela v průběhu měsíce vícekrát. Nejrychlejším účastníkem byl opět Vladimír Kozlovský, v ženách Lucie Ditmarová. Při vyhlášení byli také oceněni nejlepší muž a žena starší 40 let a šest šťastlivců vybraní losem.

„Do konce července je stále aktivní segment v obci Ostružná, kde na sportovce čeká pětikilometrová trasa s výstupem i sestupem v krásné přírodě,“ láká další zájemce o tuto sportovně-rekreační aktivitu Petr Kubíček. V srpnu je naplánovaná trasa z Lipové-lázní na Šerák.