Vítejte na oficiálních stránkách lázeňského města Jeseník

Vítáme Vás na stránkách města Jeseník. Město Jeseník, které leží v samém srdci hor, v krajině plné přírodního bohatství, zeleně a ticha, v krajině pramenů léčivé vody a čistého vzduchu. Jeseník proslul svými lázněmi , pojmenovanými podle slavného rodáka a zakladatele moderní vodoléčby Vincenze Priessnitze. Naše město v roce 2017 oslavilo 750 let od první písemné zmínky.

WEBKAMERY

Aktuálně
0%
KAMEROVÝ SYSTÉM SE MODERNIZUJE

KAMEROVÝ SYSTÉM SE MODERNIZUJE

Celkem šestnáct kamer dohlíží na veřejný pořádek v Jeseníku, které postupně prochází modernizací. Na výměnu za digitální čekají poslední tři analogové kamerové systémy, na dva z nich podala městská policie žádost o krajskou dotaci.

Richard Kapustka vložil zprávu 22.03.2019
ODVOLÁNÍ ŘEDITELE TECHNICKÝCH SLUŽEB

ODVOLÁNÍ ŘEDITELE TECHNICKÝCH SLUŽEB

Představenstvo akciové společnosti Technické služby Jeseník dnes odvolalo ředitele této městské firmy, Ing. Jaroslava Ryčla. „Důvodem tohoto kroku je snaha o zlepšení hospodaření společnosti a zlepšení komunikace se zákazníky, především s obcemi okresu Jeseník,“ uvedl Roman Štencl, předseda představenstva TSJ a.s. Dočasným vedením technických služeb je pověřena místopředsedkyně představenstva Mgr. Ing. Hana Mikulínová.

Richard Kapustka vložil zprávu 22.03.2019
REVITALIZACE HŘBITOVA POKRAČUJE

REVITALIZACE HŘBITOVA POKRAČUJE

Celkem 22 nových urnových míst vzniklo na hřbitově v Husově ulici, který se opět stane intenzivně využívaným pohřebištěm. Během postupné revitalizace nahradily nedávno vysazené sloupovité habry tvořící obvodové aleje přestárlé stromy, k zemi šly také dřeviny, jež poškozovaly hrobová místa nebo ohrožovaly bezpečnost návštěvníků tohoto pietního místa.

Richard Kapustka vložil zprávu 21.03.2019
DOBRÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ HOSPODAŘENÍ S VODOU

DOBRÁ ZPRÁVA OHLEDNĚ HOSPODAŘENÍ S VODOU

Víte, že 22. března se každoročně slaví Světový den vody? A společnost Vodovody a kanalizace Jesenicka má pro veřejnost dobrou zprávu. Skutečná ztráta vody v potrubní síti dosáhla v uplynulém roce nejlepšího výsledku od roku 2007, kdy se tento parametr sleduje. Více v přiloženém dokumentu.

Richard Kapustka vložil zprávu 20.03.2019
SVOZ BIOODPADŮ ZAČNE V DUBNU

SVOZ BIOODPADŮ ZAČNE V DUBNU

Od příštího měsíce budou pracovníci technických služeb opět svážet bioodpad. První svoz se uskuteční v pátek 5. dubna, další budou následovat ve čtrnáctidenních intervalech až do 15. listopadu.

Richard Kapustka vložil zprávu 20.03.2019
NÁMĚSTÍ A VODNÍ TVRZ SE PONOŘÍ DO TMY

NÁMĚSTÍ A VODNÍ TVRZ SE PONOŘÍ DO TMY

Město Jeseník se připojilo k mezinárodní akci Hodina Země, 30. března se centrum města na hodinu ponoří do tmy. Ve 20.30 hodin zhasne veřejné osvětlení na Masarykově náměstí a  také osvětlení Vodní tvrze. Smyslem mezinárodní akce, která se koná od roku 2007, je upozornit na klimatické změny planety. Česká republika se k této celosvětové kampani přidala o tři roky později. Více informací naleznete zde:

Richard Kapustka vložil zprávu 19.03.2019
CHOVATELSKÁ PŘEHLÍDKA

CHOVATELSKÁ PŘEHLÍDKA

Městský úřad Jeseník, odbor životního prostředí, státní správa myslivosti, pořádá tento víkend ve spolupráci s Olomouckým krajem, ČMMJ, Lesy ČR, s.p. a MS Šerák "Chovatelskou přehlídku trofejí spárkaté zvěře za loveckou sezonu 2018". V sobotu 23. března je výstava otevřena od 9 do 16, v neděli 24. března od 9 do 12 hodin. Lovečtí trubači a myslivecká kuchyně zajištěna.

Richard Kapustka vložil zprávu 18.03.2019
0%