Vítejte na oficiálních stránkách lázeňského města Jeseník

Vítáme Vás na stránkách města Jeseník. Město Jeseník, které leží v samém srdci hor, v krajině plné přírodního bohatství, zeleně a ticha, v krajině pramenů léčivé vody a čistého vzduchu. Jeseník proslul svými lázněmi , pojmenovanými podle slavného rodáka a zakladatele moderní vodoléčby Vincenze Priessnitze. Naše město v roce 2017 oslavilo 750 let od první písemné zmínky.

WEBKAMERY

Aktuálně
0%
CZECH POINT NA RADNICI UZAVŘEN. DNES A ZÍTRA

CZECH POINT NA RADNICI UZAVŘEN. DNES A ZÍTRA

Ve dnech 15. a 16. července je kontaktní místo Czech POINT v budově radnice uzavřeno z provozních důvodů. Klienty úřadu odbaví Czech POINT v budově IPOS, K. Čapka 1147/10, odbor správní, 3. patro, kanc. č. 320, referentka Květoslava Pišková, tel. 584 498 481. Děkujeme za pochopení.

Richard Kapustka vložil zprávu 15.07.2019
PŘÍPRAVA DOTAČNÍCH PROGRAMŮ PRO ROK 2020 - AKTUALIZACE

PŘÍPRAVA DOTAČNÍCH PROGRAMŮ PRO ROK 2020 - AKTUALIZACE

Na základě jednání vedení města a Dotační komise se připravuje návrh Pravidel pro poskytování dotací z rozpočtu města Jeseník a jednotlivých dotačních programů pro rok 2020. Do 31.7.2019 můžete zasílat konkrétní náměty na změnu pravidel a jednotlivých dotačních programů (kritéria - formální, specifická aj.) na mail: vendula.dolezelova@mujes.cz nebo iva.peitlova@mujes.cz. Více viz přiložené dokumenty.

Richard Kapustka vložil zprávu 12.07.2019
UZAVÍRKA V ČERNÉ VODĚ

UZAVÍRKA V ČERNÉ VODĚ

Od 15. července do 15. prosince dojde k uzavírce silnice II/456 v Černé Vodě, a to od kostela po křižovatku se silnicí III/4562 u mostu ve Staré Červené Vodě. Důvodem je rekonstrukce komunikace. Uzavírka platí pro veškerou dopravu mimo BUS a IZS.

Richard Kapustka vložil zprávu 12.07.2019
SLOŽKY MPSV ZŮSTANOU V IPOSU DALŠÍ DVA ROKY

SLOŽKY MPSV ZŮSTANOU V IPOSU DALŠÍ DVA ROKY

Jednání ohledně setrvání organizačních složek ministerstva práce a sociálních věcí v administrativním komplexu IPOS v Jeseníku spějí do finále. Obě strany, město i ministerstvo, se shodly na pronájmu v této budově na dva roky. Nová nájemní smlouva má být podepsána do 21. července, kdy vyprší platnost stávajícího smluvního vztahu.

Richard Kapustka vložil zprávu 11.07.2019
OKOLÍ ALBERTA PROJDE PROMĚNOU

OKOLÍ ALBERTA PROJDE PROMĚNOU

Revitalizace okolí prodejny Albert je těsně před zahájením. Již příští týden se pracovníci technických služeb pustí do úprav, jež přispějí ke zlepšení vzhledu veřejného prostranství a zároveň zvýší komfort lidem, kteří tam míří za nákupy.

Richard Kapustka vložil zprávu 10.07.2019
NOVÁ PRAVIDLA PRODEJE POZEMKŮ V PRŮMYSLOVÉ ZÓNĚ

NOVÁ PRAVIDLA PRODEJE POZEMKŮ V PRŮMYSLOVÉ ZÓNĚ

Zastupitelé města Jeseník schválili nové podmínky prodeje pozemků v průmyslové zóně Za Podjezdem. Dosavadní počet pracovních míst již nebude rozhodujícím kritériem při posuzování podnikatelského záměru. Zároveň se mění cena pozemků, zájemci je už nekoupí za pobídkovou, ale odhadní cenu.

Richard Kapustka vložil zprávu 09.07.2019
LIDÉ PODÁVALI NÁVRHY AŽ DO PŮLNOCI

LIDÉ PODÁVALI NÁVRHY AŽ DO PŮLNOCI

Malované hry na chodník, revitalizace parku na náměstí Hrdinů, multifunkční hřiště na sídlišti Pod Chlumem, pítka, lavičky, oprava křížové cesty nebo murál. To jsou jen některé názvy z téměř pěti desítek návrhů, které přihlásila veřejnost do prvního ročníku participativního rozpočtu pod názvem Tvoříme Jeseník. Na tento projekt vyčlenila radnice z městského rozpočtu milion korun.

Richard Kapustka vložil zprávu 08.07.2019
0%