Vítejte na oficiálních stránkách lázeňského města Jeseník

Vítáme Vás na stránkách města Jeseník. Město Jeseník, které leží v samém srdci hor, v krajině plné přírodního bohatství, zeleně a ticha, v krajině pramenů léčivé vody a čistého vzduchu. Jeseník proslul svými lázněmi , pojmenovanými podle slavného rodáka a zakladatele moderní vodoléčby Vincenze Priessnitze. Naše město v roce 2017 oslavilo 750 let od první písemné zmínky.

WEBKAMERY

Aktuálně
0%
DNES A ZÍTRA SE V ČR VOLÍ EUROPOSLANCI

DNES A ZÍTRA SE V ČR VOLÍ EUROPOSLANCI

Volby do Evropského parlamentu se v ČR konají 24. a 25. května. Dnes se volební místnosti otevřou ve 14 hodin a uzavřou ve 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin. Více informací naleznete zde:  Ilustrační foto: Pixabay

Richard Kapustka vložil zprávu 21.05.2019
SPIDER SE BUDE PROHÁNĚT JESENÍKEM

SPIDER SE BUDE PROHÁNĚT JESENÍKEM

Zastane práci až několika pracovníků s křovinořezem. Řeč je o svahové sekačce Spider, kterou zanedlouho budou moci vidět lidé v Jeseníku. Technické služby, jež se mj. starají o údržbu městské zeleně, už podepsaly smlouvu s českým výrobcem a začátkem června má toto zařízení rozšířit jejich strojový park.

Richard Kapustka vložil zprávu 24.05.2019
JESENÍK PŘIVÍTAL MISTRY SVĚTA V RAFTINGU

JESENÍK PŘIVÍTAL MISTRY SVĚTA V RAFTINGU

Jeseník včera uvítal posádku Youngster Yes, která na raftovém mistrovství světa v Austrálii vybojovala zlaté medaile ve slalomu, bronz ve sprintu a do třetice bronz v celkovém pořadí v raftingu. Tým, který reprezentoval Českou republiku, soutěžil v kategorii juniorů do 19 let ve složení: Tomáš Raděj, Pavel Drastich, Michael Šlesingr (Letohrad), Ondřej Ježek, Jakub Vyroubal, Vítězslav Ručka a Matěj Čížek (náhradník). Mistrovství světa proběhlo 13. až 20. května na řece Tulle. Video (autor Marok Kačor) zde:

Richard Kapustka vložil zprávu 23.05.2019
MĚSTO VYŽADUJE DODRŽOVÁNÍ DOHOD A PRAVIDEL

MĚSTO VYŽADUJE DODRŽOVÁNÍ DOHOD A PRAVIDEL

Rozkopaná Tovární ulice a neoprávněné uskladnění dřeva v zóně Za Podjezdem jsou důvody návrhu na správní řízení, v druhém případě trestního oznámení, které podalo město Jeseník.

Richard Kapustka vložil zprávu 22.05.2019
DO JESENÍKU DORAZÍ CYKLOTOUR NA KOLE DĚTEM

DO JESENÍKU DORAZÍ CYKLOTOUR NA KOLE DĚTEM

V pondělí 3. června se Jeseník stane cílovou stanicí 5. etapy cyklotour „Na kole dětem", která podporuje onkologicky nemocné děti napříč celou republikou. Připojte se na část etapy nebo se zúčastněte slavnostního dojezdu cca v 18:00 na Masarykově náměstí. V úterý se pak Jeseník stane výchozí stanicí 6. etapy do Ostravy, start z Masarykova náměstí je v 8 hodin.

Richard Kapustka vložil zprávu 21.05.2019
V TŘÍDĚNÍ ODPADŮ SKONČIL JESENÍK DRUHÝ

V TŘÍDĚNÍ ODPADŮ SKONČIL JESENÍK DRUHÝ

Města a obce v Olomouckém kraji, jejichž obyvatelé nejlépe třídí odpady, obdržely 16. května v prostorách fortové pevnosti v Křelově-Břuchotíně ocenění za uplynulý rok. Ve 14. ročníku tradiční soutěže s názvem O KERAMICKOU POPELNICI se udělovaly ceny v celkem čtyřech velikostních skupinách a jedné speciální kategorii. Jeseník skončil na 2. místě.

Richard Kapustka vložil zprávu 20.05.2019
TVOŘÍME JESENÍK 2019

TVOŘÍME JESENÍK 2019

Chybí vám něco ve vašem okolí? Máte nápad, jak vylepšit město? Přihlaste své nápady do projektu Tvoříme Jeseník, ve kterém je na návrhy občanů připraven milion korun. A co musíte udělat? Je to jednoduché.

Jan Mrosek vložil zprávu 17.05.2019
0%