Vítejte na oficiálních stránkách lázeňského města Jeseník

Vítáme Vás na stránkách města Jeseník. Město Jeseník, které leží v samém srdci hor, v krajině plné přírodního bohatství, zeleně a ticha, v krajině pramenů léčivé vody a čistého vzduchu. Jeseník proslul svými lázněmi , pojmenovanými podle slavného rodáka a zakladatele moderní vodoléčby Vincenze Priessnitze. Naše město v roce 2017 oslavilo 750 let od první písemné zmínky.

WEBKAMERY

Aktuálně
0%
MULTIFUNKČNÍ HŘIŠTĚ I LEDOVÁ PLOCHA

MULTIFUNKČNÍ HŘIŠTĚ I LEDOVÁ PLOCHA

Jeseník by se mohl dočkat nového sportoviště, a to za městskou sportovní halou. V létě by fungovalo jako multifunkční hřiště, v zimě pak jako ledová plocha. Vše je zatím ve stádiu úvah, ale pracuje se s konkrétním řešením.

Richard Kapustka vložil zprávu 20.09.2019
JESENÍK BUDE MÍT MĚSTSKOU POLICISTKU

JESENÍK BUDE MÍT MĚSTSKOU POLICISTKU

Řady městských strážníků v Jeseníku rozšíří poprvé v historii žena. Ta má v současné době status čekatele.

Richard Kapustka vložil zprávu 19.09.2019
UPOZORNĚNÍ PRO OBČANY

UPOZORNĚNÍ PRO OBČANY

Ve dnech 23. 9. - 30. 9. 2019 bude z provozních důvodů uzavřeno kontaktní pracoviště Czech POINT v budově městské radnice. Klienty úřadu obslouží kontaktní pracoviště Czech POINT v budově IPOS, K. Čapka 1147/10, Jeseník, odbor správní, 3. patro, kanc. č. 320, ref. Květoslava Pišková, tel. 584 498 481. Děkujeme za pochopení.

Richard Kapustka vložil zprávu 19.09.2019
DOBROVOLNÍ HASIČI ZÍSKALI NOVÉ VYBAVENÍ

DOBROVOLNÍ HASIČI ZÍSKALI NOVÉ VYBAVENÍ

Dvě nové sady dýchacích přístrojů PSS 4000 Dräger včetně příslušenství získala Jednotka sboru dobrovolných hasičů v Jeseníku. Na nové vybavení v celkové hodnotě 121 249 korun přispěl Olomoucký kraj dotací ve výši 57 tisíc korun, zbylou částku uhradilo město Jeseník ze svého rozpočtu.

Richard Kapustka vložil zprávu 18.09.2019
FESTIVAL V CENTRU/IM ZENTRUM POPRVÉ V JESENÍKU

FESTIVAL V CENTRU/IM ZENTRUM POPRVÉ V JESENÍKU

Čtvrtý ročník česko-německého festivalu V centru/Im Zentrum, který připravuje parta srdcařů z Jeseníků a Rychlebských hor, se letos uskuteční 20.-22. září v Jeseníku. Mezi hosty se objeví např. spisovatelé Jaroslav Rudiš, Kateřina Tučková, Simone Kucher nebo kapela Kafka Band. Jeseník se stane dějištěm festivalu, který nahlíží na Sudety nově z pohledu kultury, poprvé.

Richard Kapustka vložil zprávu 17.09.2019
SMOKEMAN PŘEDVEDE, JAK SPRÁVNĚ TOPIT

SMOKEMAN PŘEDVEDE, JAK SPRÁVNĚ TOPIT

V pátek 20. září přijede na Masarykovo náměstí Smokeman alias Jiří Horák z Vysoké školy báňské v Ostravě, jehož posláním je omezovat kouř z komínů domácích topenišť a napomáhat k čistotě ovzduší. Dopolední program je určen žákům jesenických škol, odpolední pak veřejnosti. Od 14 hodin mohou zájemci zhlédnout praktické ukázky správného spalování v lokálních topeništích a jak efektivně využít energii v palivu. Akci organizuje město Jeseník jako jeden z výstupů Akčního plánu zlepšování kvality ovzduší ve městě Jeseník. Více o Smokemanovi zde.

Richard Kapustka vložil zprávu 17.09.2019
BURZA PRÁCE A VZDĚLÁNÍ

BURZA PRÁCE A VZDĚLÁNÍ

Významné firmy z Jesenicka a Olomouckého kraje  se společně prezentovaly se středními školami na Burze práce a vzdělání v Jeseníku. Ta se uskutečnila 12. září na eMku neboli místní SOŠ a SOU strojírenském a stavebním. Akce byla určena pro žadatele o práci a zájemce o studijní obory. Příchozí zároveň mohli využít poradenství Úřadu práce ČR.  

Richard Kapustka vložil zprávu 16.09.2019
0%