ÚKLID SNĚHU BĚŽÍ PODLE PLÁNU

19. 04. 2017
ÚKLID SNĚHU BĚŽÍ PODLE PLÁNU

Sněhová nadílka byla tématem dnešního setkání zástupců města, Technických služeb Jeseník, místních profesionálních hasičů a silničářů. O vyhlášení kalamitního stavu se neuvažuje, neboť odklízení sněhu probíhá podle zimního operačního plánu a bez zdržení.  

„Technika poprvé vyjela už včera 18. dubna ve 22 a pak ve 23 hodin, dnes od třetí hodiny ranní byla nasazena veškerá technika a o hodinu později pak pracovníci na ruční čistění - lávky apod. Jede se podle zimního operačního plánu,“ uvedla Růžena Lukáčová z Technických služeb Jeseník.  Jak dále poznamenala, cesty jsou vyplužené, chodníky se dělají postupně. „Celkem je v terénu 12 strojů a 24 pracovníků včetně těch, kteří provádějí ruční čistění,“ dodala Lukáčová.  Cesty jsou sjízdné s opatrností, řidiči, kteří už přezuli na letní gumy, by neměli vyjíždět vůbec.

V případě mimořádného stavu se občané mohou obrátit na Technické služby Jeseník prostřednictvím nepřetržité telefonní linky 734 573 822. „V krizové situaci je možné oslovit i hasiče na tísňové lince 150,“ poznamenal šéf profesionálních hasičů z Jeseníku Jan Pastucha. 

Plán zimní údržby zde: http://www.tsje.cz/Zimni_udrzba/Pl%C3%A1n_zimn%C3%AD_%C3%BAdr%C5%BEby_2016_2017.pdf