POLICIE VARUJE OBČANY

06. 04. 2018
POLICIE VARUJE OBČANY

Policie upozorňuje veřejnost na případy okrádání seniorů na Jesenicku.

Během pár dnů přišla již druhá seniorka o své životní úspory. První případ se objevil v Javorníku 26. března, kde 78letá žena přišla o 200 tisíc korun. Další případ oznámila na policii 87letá seniorka z Jeseníku, kterou neznámý pachatel připravil o 103 tisíce Kč.

Ve středu 4. dubna ji opakovaně telefonicky kontaktoval neznámý pachatel, který se vydával za jejího vnuka. „Vnuk“ po své babičce požadoval půjčku finanční hotovosti. Peníze prý potřeboval pro notáře v Šumperku. Žena pachateli přislíbila zapůjčení finanční hotovosti ve výši 100.000 Kč. Pro peníze měl přijet cizí člověk, kterému měla žena ještě zaplatit další 3.000 Kč jako odměnu za převoz peněz. Po 15. hodině seniorka podle domluvy čekala u prodejny Billa v Jeseníku. Muži, který přijel na místo v tmavém vozidle, předala 103.000 Kč v hotovosti. Staršího muže s prošedivělými vlasy doprovázela mladší světlovlasá žena.  

Protože seniorka k osobám podala velmi strohý popis, obracíme se s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Žádáme všechny svědky, kteří zaznamenali pohyb uvedeného vozidla a jeho posádky, aby se obrátili na nejbližší policejní služebnu nebo na tísňovou linku 158. Kriminalistům by v pátrání také pomohly záběry z kamerových zařízení vozidel, která ve středu 4. dubna danou oblastí projížděla v době mezi 15:00 až 15:30 hod.

V případě, že by i Vás kontaktovala nějaká podezřelá osoba, která by požadovala zapůjčení většího finančního obnosu, ihned prostřednictvím linky 158 kontaktujte policisty.

por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí