V následujících boxech najdete nejčastěji vyhledávané odkazy této sekce. Pro zobrazení celého menu této části klikněte na jakýkoliv následující box a menu se objeví nalevo od vybraného článku tak jak jste byli zvyklí.

O MĚSTĚ

Základní informace o městě Jeseník - historie, významné osobnosti, partnerská města, apod.

Rada města

Členové, programové prohlášení, jednací řád, komise při RM.

Úřední deska

Oznámení, usnesení, výběrové řízení, územní a stavební řízení, dražební vyhláška a další.

Veřejné zakázky

Sekce věnující se veřejným zakázkám, které zadává město Jeseník.

ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ

Územní plán Jeseník, územní plány obcí, územní studie Jeseník, územně analytické podklady, zásady územního rozvoje Ol. kraje.

Volby

Volební okrsky ve městě Jeseník a další informace k aktuálním volbám.

Město a městský úřad

Vítáme Vás na stránkách města Jeseník. Město Jeseník, které leží v samém srdci hor, v krajině plné přírodního bohatství, zeleně a ticha, v krajině pramenů léčivé vody a čistého vzduchu. Jeseník proslul svými lázněmi , pojmenovanými podle slavného rodáka a zakladatele moderní vodoléčby Vincenze Priessnitze. Naše město má více než 750 let dlouhou, bohatou a zajímavou historii.

Informace o městě
Aktuálně
0%
FESTIVAL V CENTRU/IM ZENTRUM POPRVÉ V JESENÍKU

FESTIVAL V CENTRU/IM ZENTRUM POPRVÉ V JESENÍKU

Čtvrtý ročník česko-německého festivalu V centru/Im Zentrum, který připravuje parta srdcařů z Jeseníků a Rychlebských hor, se letos uskuteční 20.-22. září v Jeseníku. Mezi hosty se objeví např. spisovatelé Jaroslav Rudiš, Kateřina Tučková, Simone Kucher nebo kapela Kafka Band. Jeseník se stane dějištěm festivalu, který nahlíží na Sudety nově z pohledu kultury, poprvé.

Richard Kapustka vložil zprávu 17.09.2019
BURZA PRÁCE A VZDĚLÁNÍ

BURZA PRÁCE A VZDĚLÁNÍ

Významné firmy z Jesenicka a Olomouckého kraje  se společně prezentovaly se středními školami na Burze práce a vzdělání v Jeseníku. Ta se uskutečnila 12. září na eMku neboli místní SOŠ a SOU strojírenském a stavebním. Akce byla určena pro žadatele o práci a zájemce o studijní obory. Příchozí zároveň mohli využít poradenství Úřadu práce ČR.  

Richard Kapustka vložil zprávu 16.09.2019
SPOLEČNĚ POMÁHÁME

SPOLEČNĚ POMÁHÁME

Dnes od 10 do 16 hodin probíhá na Masarykově náměstí prezentace poskytovatelů sociálních služeb na Jesenicku pod názvem Společně pomáháme. Více o této akci jsme informovali zde.

Richard Kapustka vložil zprávu 12.09.2019
ZASTUPITELSTVO

ZASTUPITELSTVO

Ve čtvrtek 19. září v 15 hodin se v zasedací místnosti budovy IPOS, v ulici K. Čapka 1147, koná 5. zasedání Zastupitelstva města Jeseníku. Program jednání naleznete zde:.  Přímý přenos můžete sledovat prostřednictvím kanálu YOUTUBE

Richard Kapustka vložil zprávu 12.09.2019
DOTACE Z ROZPOČTU MĚSTA JESENÍK

DOTACE Z ROZPOČTU MĚSTA JESENÍK

Poslední termín pro podávání individuálních žádostí 2019 je 30.9.2019. Potřebné formuláře najdete zde. Konzultace k dotaci je možná u pí Venduly Doleželové, budova IPOS, 3. patro, dveře č. 309, každý den od 8 do 13 hod.

Richard Kapustka vložil zprávu 10.09.2019
OTEVŘENÝ DOPIS POSLANCŮM

OTEVŘENÝ DOPIS POSLANCŮM

Poslanecká sněmovna se dnes bude zabývat návrhem změny zákona o místních poplatcích, který nově upravuje poplatek za ubytování. Novela zákona, oproti dosavadní úpravě, rozšiřuje osvobození od poplatku i na osoby, kterým je poskytována komplexní lázeňská léčebně rehabilitační péče, což by se odrazilo v rozpočtu města. V této souvislosti oslovila starostka města Zdeňka Blišťanová poslanecké kluby otevřeným dopisem.

Richard Kapustka vložil zprávu 10.09.2019