FENIX SKI Team Jeseník

V prostředí jesenických hor se rodí talentovaná mládež, která spolu s vhodnými přírodními podmínkami dává předpoklad pro vznik špičkového sportovního klubu se zaměřením na běh na lyžích.

Tímto klubem je FENIX SKI Team Jeseník, jenž vychovává a připravuje talenty, kteří nás úspěšně reprezentují nejen na domácích závodech, ale obstojí i na mezinárodním poli. Pro budoucí kariéru závodníků je důležité začít se systematickou přípravou již v útlém věku. V rámci klubu jsou provozovány Sportovní třídy na Základní škole v Jeseníku a přípravné kurzy pro nejmenší lyžaře. Jsou přirozeným článkem k činnosti Sportovního Centra Mládeže, které podporuje sportovce z Jeseníku a jesenické župy.

Zázemí klubu tvoří prostory v bývalých kasárnách, kde byly za pomoci sponzorů a vstřícnosti města Jeseník vybudovány běžecké tratě, které jsou k velké oblibě využívané také širokou veřejností. Každoročně se zde také uskuteční několik závodů, nejen lyžařských, ale i MTB. V roce 2005 hostil areál mistrovství světa žurnalistů.

Klub organizuje několik dalších tradičních závodů, např. 2. míle Josefa Odložila, O trofej Zlatého chlumu.

Pokud to klimatické podmínky dovolí, probíhá tréninková příprava v blízkém okolí, především na Červenohorském sedle a na Pradědu. Někdy ale za prvním sněhem vyrážíme za hranice, nejčastěji do Rakouska, Itálie, Finska.

Dokladem úspěšnosti práce klubu jsou jména odchovanců klubu:

 Jiří Švub, Květoslav Žalčík, David Schreier, Petr Garabík a především Jiří Magál.

MČR v běhu na lyžích smíšených družstev 2010 MČR v běhu na lyžích smíšených družstev 2010 MČR v běhu na lyžích smíšených družstev 2010
MČR v běhu na lyžích smíšených družstev 2010

více se o klubu dozvíte na: www.feje.cz